Индиън Уелс: Без изненади при мъжете, две сензации при дамите

Sportinglife 08:20 ч., 17 Март 2015
0
879
Getty Images

Новак Джокович, Анди Мъри и Кей Нишикори постигнаха очаквани победи в третия кръг на турнира в Индиън Уелс.

Световният №1 Джокович обаче видимо изпитваше физически трудности в мача си срещу Алберт Рамос Винолас и игра с превързан глезен.

В крайна сметка Ноле не допусна изненада и спечели със 7:5, 6:3 над испанеца, който заема №68 в световната ранглиста.

Сърбинът преодоля изоставане от 1:3 в първия сет, след което не позволи да бъде поставен под напрежение. Пробив за 5:3 във втората част реши крайния изход на двубоя.

На осминафиналите Джокера се изправя срещу представителя на домакините Джон Иснър, който взе битката на гигантите срещу Кевин Андерсън със 7:6(6), 6:2.

Джокович и Иснър имат седем мача помежду си, в които сърбинът води с 5:2 в общия баланс.

За последно двамата играха именно в Индиън Уелс миналата година, когато Ноле се наложи над представителя на домакините със 7:5, 6:7(2), 6:1 на полуфиналите по пътя към третата си титла от BNP Paribas Open.

Победителят от Джокович - Иснър със сигурност ще има австралийски съперник на четвъртфиналите, след като се оформи дерби Танаси Кокинакис - Бърнард Томич.

Резултати

Мъже

Новак Джокович - Алберт Рамос 7:5, 6:3
Джон Изнър - Кевин Андерсън със 7:6(6), 6:2
Танаси Кокинакис - Хуан Монако 6:2, 5:7, 7:6(5)

Белинда Бенчич - Каролине Возняцки 6:4, 6:4
Йелена Янкович - Мадисън Кийс с 5:7, 6:4, 6:3.

18-годишният Кокинакис, който участва с "уайлд кард" се класира за четвъртия кръг след тежка близо 3-часова битка с Хуан Монако за крайното 6:2, 5:7, 7:6(5).

Томич пък се справи с осмия поставен Давид Ферер със 7:5, 6:4 за 98 минути и продължава с великолепното си представяне от началото на сезона.

Той достигна поне четвъртфинал в пет от шестте турнира, в които участва до момента. Победата му над Ферер пък бе четвърта над играч от Топ 10.

Поставеният под №12 в схемата Фелисиано Лопес ще е следващият съперник на Кей Нишикори, след като се поздрави с 6:2, 4:6, 6:3 над уругваеца Пабло Куевас. Нишикори и Лопес са играли пет пъти, като японецът води в общия баланс с 3:2 победи.

Нишикори не проби никак лесно до четвъртия кръг и се нуждаеше от повече от два часа на корта за обрат срещу Фернандо Вердаско с 6:7(6), 6:1, 6:4.

Четвъртият поставен Анди Мъри също даде сет на опонента си Филип Колшрайбер по пътя към успеха с 6:1 3:6, 6:1. На осминафиналите Мъри ще срещне Адриан Манарино, който отстрани Ернест Гулбис с 6:4, 6:4.

При жените новината е отпадането на Каролине Возняцки и Ана Иванович.

18-годишната Белинда Бенчич хвърли първата бомба, елиминирайки датчанката с 6:4, 6:4.

В следващия си двубой младата швейцарката ще има за съперничка Йелена Янкович, която отстрани Мадисън Кийс с 5:7, 6:4, 6:3.

Каролин Гарсия се оказа непреодолимо препятствие за Ана Иванович на втори пореден турнир.

След като отстрани сръбкинята в Монтеренй преди десетина дни, световната №28 се справи с Иванович и в Индиън Уелс след 6:2, 5:7, 6:2.

На осминафиналите Гарсия ще срещне Забине Лисицки, която се наложи с 6:4, 6:2 над Сара Ерани.

Южени Бушар се класира за втора поредна година за осминафиналите на турнира в пустинята, надделявайки над Коко Вандевеге с 6:3, 6:2. Припомняме, че Вандевеге изхвърли Сесил Каратанчева във втория кръг.

В следващата фаза Бушар ще срещне Леся Цуренко, която пречупи Ализе Корне със 7:5, 1:6, 6:2 за 2 часа и 6 минути.

Мария Шарапова също се класира за осминафиналите след победа над Виктория Азаренка с 6:4, 6:3.

С успеха си рускинята изравни общия си баланс срещу беларуската тенисистка на 7:7, след като съперничеството им започна още през 2007 г.

На осминафиналите Шарапова ще се изправи срещу миналогодишната шампионка Флавиа Пенета, която без особени затруднения се наложи с 6:4, 6:2 над австралийката Саманта Стосър.