Германия спря да играе като световен шампион

След "Маракана” Бундестимът не е същият, новата година започна с 2:2

Sportinglife 08:10 ч., 26 Март 2015
0
317
Eurosport.com

Германия е световен шампион. Миналото лято омъгьоса света с божествена игра и заслужи да се радва на 13 юли на стадион „Маракана” след 1:0 с Аржентина.

Но какво се случи оттогава?

Бундестимът спря да играе като световен шампион. След гола на Марьо Гьотце в продълженията германците са изиграли седем мача – три победи, две равенства и две загуби. Новата година започна с 2:2 срещу Австралия, 67-ия в световната ранглиста.

Златна се оказа само смяната на Йоаким Льов на стадиона в Кайзерслаутерн.

Изпадналият в дълбока дупка Лукас Подолски изравни за 2:2 в 81-ата минута. Нападателят вкара първи гол след трансфера си в Интер, от където искат да го гонят.

Германците въобще не впечатлиха. В неделя им трябва задължителна победа срещу Грузия в Тбилиси, защото в класирането в групата са едва на трето място.

Проблемите на Германия не са един и два.

Льов продължава да експериментира с различни схеми и изпълнтители. Месут Йозил продължава да се намира в дупка, капитан беше Сами Кедира, който е резерва в Реал.

В момента той мисли повече за новия си отбор, отколкото за националния. Искат го в Челси, Арсенал и Шалке.

Завръщащият си блясъка датски нападател Никлас Бенднер се погрижи за голям обрат на „червения динамит” срещу САЩ.

Американците на Юрген Клинсман два пъти повеждоха в резултата чрез Джоузи Алтидор и Арон Йохансон.

Но Бенднер бе героят на вечерта с хеттрик. Последните му два гола бяха в 81-ата и 90-ата минута.

Съперникът ни в европейските квалификации Малта се бори мъжки д 83-ата минута, когато падна като гост на Грузия. Тогава се разписа Яба Канкава. А секунди преди края финалното 2:0 оформи Валери Казаишвили.

Шотландия спечели малката битка за Британия – 1:0 срещу Северна Ирландия. Чак в 85-ата минута Кристоф Бера вкара победния гол.