В седем мача шампионът е допуснал само един гол, би Реал Сосиедад с 2:0

0
649
Getty Images

Атлетико продължи да притиска грандовете Барселона и Реал (Мадрид) и не се отказва от борбата за титлата в Испания.

Тимът на Диего Симеоне спечели с 2:0 у дома срещу Реал Сосиедад, а с представянето си нито за миг не даде на Дейвид Мойс и тимът му да повярват в успех на „Висенте Калдерон”.

Още в третата минута Микел Гонсалес си заби автогол и Атлетико поведе. А в 10-ата Антоан Гризман направи 2:0. До края отборът на Диего Симеоне контролираше срещата, но пазеше сили за предстщяите двубои.

"Дюшекчиите" продължават солидното си представяне в защита и за последните седем мача допуснаха само един гол.

Единствено Барселона и Валенсия имат по-добри защити през целия сезон. Атлетико е пуснал 23 гола, Валенсия е с 22, а Барса  - 17.

„Стабилността в защитата показва качеството на отбора ни – заяви Диего Симеоне след мача. – Отбраната започва от нападението. Когато то си върши работата, помагат много. Надявам се, че ще играем все така добре до края на сезона. През второто полувреме се представихме по-добре, но не вкарахме гол. Искам да държим топката.”

Атлетико е на шест точки от лидера Барселона и на две от Реал.

Във вторник предстои мадридско дерби в четвъртфинал на Шампионската лига.

Севиля също продължи успешно битката за Топ 4, след като спечели с 2:1 като гост на Леванте. Носителят на трофея в Лига Европа се изравни с четвъртия Валенсия, като изостава само по голова разлика.

Кевин Гамейро и Хосе Антонио Рейес вкараха за Севиля. Калу Уче се разписа за Леванте.

Новакът Ейбар взе първа победа от януари – 1:0 като домакин на Малага. Микел Аруабарена се разписа в 52-ата минута.