Реал (Мадрид) продължава преследването на Барса с 3:0

За пета година поред еврошампионът вкара повече от 100 гола

Sportinglife 08:05 ч., 30 Апр 2015
0
547

Детето-чудо Мартин Йодегаард не направи дебют за Реал, който разгроми с 3:0 заплашения от изпадане Алмерия на „Сантяго Бернабеу”.

За първи път през сезона 16-годишният норвежец седна на резервната скамейка, но треньорът Карло Анчелоти очевидно мисли, че още е рано да го пуска.

С успеха Реал отново се доближи на две точки от лидера Барселона.

Бисерът на вечерта бе на Хамес Родригес, който вкара гол №100 за „кралете” през сезона.

Колумбиецът заби от воле – негово 12-о попадение.

За пета година поред Реал минава границата от 100 гола във всички турнири

В 49-ата минута Мауро дос Сантос помогна на еврошампиона, след като си отбеляза автогол.

А накрая защитникът Алваро Арбелоа отбеляза третото попадение.

Той не бе вкарвал в Примера дивисион от седем години.

В другите мачове от вчера шампионът Атлетико успя да спечели с 1:0 на трудния терен на Виляреал, а любимият „син” на шампионите Фернандо Торес вкара в 74-ата минута.

Севиля продължава да гони Шампионската лига, след като спечели с 3:1 на терена на Ейбар. До 15-ата минута Карлос Бака вкара два гола за „севилските бръснари”. Федерико Пиовакари успя да върне едно попадение за Ейбар, но Хосе Антонио Рейес узакони триумфа.

Целта на Севиля е да задмине Валенсия, който в момента е четвърти. Но отборът може да влезе в Шампионската лига и ако спечели отново Лига Европа.

Бившият нападател на Левски Гари Родригес вкара четвъртия гол при разгрома на Елче с 4:0 над гостуващия Депортиво. Преди него се разписаха Йонатас, Давид Ломбан от дузпа и Марио Пасалич.

С гол в последната минута на Нолито Селта пречупи във Виго гостуващия Малага – 1:0.