Борусия (Дортмунд) изпусна „шестточков” мачсрещу Хофенхайм

Sportinglife 19:00 ч., 02 Май 2015
0
195
Getty images

Щутгарт отново е последен в Бундеслигата и изключително застрашен от изпадане. Бившият тим на Красимир Балъков загуби с 2:3 като гост на Шалке. Автогол на Флориан Клайн в последната минута донесе първа победа на „кралскосините” след шест двубоя без успех.

Клаас Ян Хунтелаар даде преднина за Шалке в 9-ата минута, но Мартин Харник и Филип Костич обърнаха резултата. Чак в 78-ата Хунтелаар изравни, за да се стигне до драматичния автогол.

В битката за място в Лига Европа Борусия (Дортмунд) не успя да победи Хофенхайм като гост в т.нар. „шестточков мач”. Дербито завърши 1:1. Кевин Фоланд откри за Хофенхайм в 33-ата минута, а в 35-ата Матс Хумелс изравни. И това бе всичко.

Хановер остана единственият отбор без победа през 2015 година. Но стигна до престижна точка на терена на втория Волфсбург – 2:2.

Други резултати от Бундеслигата: Аугсбург – Кьолн 0:0, Вердер – Айнтрахт 1:0, Фрайбург – Падерборн 1:2.