Sportinglife 21:15 ч., 09 Май 2015
0
1324
Lap.bg

ЦСКА продължи на "сух режим" и в дербито с Лудогорец на "Българска армия", завършило 0:0.

Отборът изглеждаше променен към добро и готов за битка за малкото време, откакто Любослав Пенев зае треньорския пост, но липсата на класа в предни позиции отново си каза тежката дума.

Стефан Николич пропиля чудесни положения, а нелоши шансове имаха още Сънди, Силва, Галчев и други от домакините.

Като цяло властваше напрежението, а "червената" публика подкрепяше много всеотдайно, но и доста агресивно любимците си.

Барт получи червен картон в края и дълго не искаше да напусне терена, след като запалянковци на "армейците" се струпаха около тунела на гостите.

Малко по-късно към терена полетяха седалки и пластмасови бутилки, а реферът Никола Попов посочи 8-минутно продължение.

Нова глоба очаква ЦСКА, но по-притеснителното е, че отборът отново не успя да вкара гол.

Най-чистото положение бе в 77-та минута, когато Николич се откъсна фронтално сам срещу вратаря на лудогорци Владислав Стоянов, но стреля в краката на стража.

Националът показа невероятен рефлекс при удар на Сънди от воле през първото полувреме, а в добавеното време Стоянов имаше късмет, след като изстрел на Тони Силва мина в близост до левия му страничен стълб.

Въпреки че преди двубоя бе задържано огромно количество пиротехника, феновете на ЦСКА прекъснаха с димна завеса срещата за около пет минути в началото на второто полувреме.

В крайна сметка 0:0 и ЦСКА вече в 10 мача не може да отбележи гол, а 31-кратните първенци все още чакат първата си победа над Лудогорец за първенството от цели 4 години...

Със спечелената точка ЦСКА увеличи актива си на 48 точки и се изкачи на трета позиция. Лудогорец е лидер с 59 точки.