Суиндън и Шефийлд Юнайтед направиха 5:5, домакините отиват на "Уембли"

Sportinglife 08:00 ч., 12 Май 2015
0
654

Най-великият плейоф в историята на английския футбол вече е факт. Суиндън и Шефийлд Юнайтед завършиха 5:5!

Така домакините отиват на финал на „Уембли” срещу Престън в битка за промоция в Чемпиъншип.

13 000 късметлии имаха шанса на живо да гледат 10-головия трилър. Накрая Шефийлд Юнайтед за осми път плака след загуба в плейоф.

За статистиката – Суиндън заби три гола в първите 18 минути. Два пъти се разписа Гледуин и веднъж Смит.

Съотборникът им Томпсън обаче върна интригата с автогол в 19-ата минута. Първото полувреме завърши 3:2 за Суиндън след първото попадение на играч от Шефийлд Юнайтед – Башъм.

След почивката отново първи отбелязаха домакините Смит за втори път оцели мрежата за 4:2, а в 83-атаминута Дейвис направи 5:2!

Във финалните минути шоуто не спираше, като този път главните актьори бяха гостите. Дейвис, Дън и Адъмс отбелязаха три гола за пет минути, но това стигна само до 5:5.