„Стад дьо Франс” аплодира Белгия

Sportinglife 09:15 ч., 08 Юни 2015
0
467

Белгия надигра Франция с 4:3 в Париж, като резултатът не отразява реално показаното в контролата. Гостите диктуваха събитията до последните 10 минути, когато видимо намалиха оборотите и запазиха сили за ключовото гостуване в Уелс от евроквалификациитеслед няколко дни.

Маруан Фелаини вкара първите два гола, Раджа Наинголан направи 3:0 малко след почивката, а стадионът в Париж дори аплодираше белгийците. Матю Валбуена върна едно попадение от дузпа, но пак от 11 метра Еден Азар добави четвърти гол.

При 1:4 французите бяха принудени да бранят честта си и Набил Фекир и Дмитри Пайет вкараха за по-почетно поражение.

Белгия е втора в ранглистата на ФИФА за последния месец, като само Германия се котира по-високо. Не е случайно...