Григор започва защитата на трофея в Куинс срещу Сам Куери

Водачът в схемата Анди Мъри е възможен съперник на четвъртфинал

Sportinglife 17:35 ч., 13 Юни 2015
0
1090

Григор Димитров ще започне сезона на трева и защитата на титлата си от турнира в Куинс срещу Сам Куери. Като действащ шампион, българинът участваше в днешния жребий, но предпочете да не тегли собствения си съперник.

Американският бомбардир от начален удар има 4 загуби в последните си 5 мача, а Димитров е спечечил единствения им директен двубой с 6:3, 6:2 на турнира във Вашингтон през 2013-а.

Евентуалният следващ съперник на Григор ще се реши от срещата между Жил Мюлер и Михаил Южни, а на четвъртфинал може да чака водачът в основната схема – Анди Мъри, който потегля срещу квалификант.

Във втората четвъртина на схемата са миналогодишният финалист Фелисиано Лопес и Марин Чилич. Милош Раонич е в третата четвъртина с доста приятен жребий.

Канадецът потегля срещу местния любимец Джеймс Уорд, а около него има солидно френско присъствие в лицето на Жил Симон, Ришар Гаске и Жереми Шарди.

Жребият изглежда най-жесток към Стан Вавринка, която трябва още в първия си мач да се изправи срещу крайно опасния младок Ник Кирьос.

Нататък шампионът от Ролан Гарос ще срещне Кевин Андерсън или Лейтън Хюит, а на четвъртфинал го дебне Рафаел Надал, който открива с Александър Долгополов.