Германия вкара седем на Гибралтар, Швайнщайгер изпусна дузпа

Sportinglife 09:20 ч., 14 Юни 2015
0
883

Роберт Левандовски направи хеттрик за 5 минути. Официално трите му гола се водят за две. Полският национал заби попаденията при 4:0 над Грузия от 89-ата до 90-ата минута. Но реално те са и в продължението на двубоя.

„Дружина полска” доста потрепери до категоричната победа. Първият гол падна чак в 62-ата минута, когато Аркадиуш Милик проби грузинската обсада.

В друг двубой от група DГермания разгроми дебютанта Гибралтар със 7:0 като гост. Мачът се игра в португалския град Фаро, където домакинства Гибралтар. Двубоят започна с изпусната дузпа от капитана на немците Бастиян Швайнщайгер. Чак в 28-ата Германия вкара първи гол чрез Андре Шюрле.

Първото полувреме завърши при необичайния резултат – само 1:0 за Германия. След почивката световните шампиони включиха на скорост и започнаха да вкарват. Голеадата стартира от Макс Крузе, мина през Илкай Гюндоган и продължи до Карим Белараби.

Тогава отново дойде ред за гол на Крузе, който дори направи хеттрик. Накрая и Крузе вкара втория си гол. Треньорът Йоаким Льов бе оставил извън групата много от световните шампиони от Бразилия.

Битката за Британия в групата завърши без победител. Ейре и Шотландия направиха 1:1 в Дъблин. Домакините откриха с гол на Джонатан Уолтърс в 38-ата минута. Ветеранът Джон О’Ший си отбеляза в собствената врата в 47-ата.

В класирането води Полша с 14 точки, следва Шотландия с 11 и Германия с 10. Ирландците са четвърти с девет точки.