Дания срази сърбите с 2:0

Sportinglife 09:30 ч., 14 Юни 2015
0
530

Кристано Роналдо няма спирка. И в националния отбор кавалерът на „Златната топка” се развихри и донесе победата на Португалия с 3:2 като гост над Армения. Нападателят на „Реал” (Мадрид) вкара и трите гола за родината си.

Мачът започна с гол на натурализирания бразилец с арменски паспорт Маркос Пинейро Пицели в 14-ата минута. До края на първото полувреме Роналдо успя да изравни – 1:1. За три минути след почивката мегазвездата вкара още два гола.

А след тях червен картон получи съотборникът му Тиаго. Това помогна на Армения да намали резултата чрез Храир Мкоаян в 72-ата минута. Но въпреки че бяха с човек повече, домакините не успяха да изравнят.

В друг мач от група I Дания успя да победи Сърбия с 2:0 у дома. Юсуф Полсен откри резултата в 13-ата минута, последва изпусната дузпа на съотборника му Даниел Агер и гол на спокойствието на Якоб Поулсен в 87-ата минута.

Португалия води в класирането с 12 точки, а Дания и Албания делят второто място с по седем.