Бившият нападател на Литекс Миливое Новакович вкара за Словения

Sportinglife 07:20 ч., 15 Юни 2015
0
228

Уейн Руни осигури шестата поредна победа на Англия в европейските квалификации. Активът на „трите лъва” остана пълен след 3:2 като гост над Словения.

Капитанът Руни вкара накрая третия гол, въпреки че и ремито нямаше да застраши първото място на Англия. Нападателят на Манчестър Юнайтед вече има 47 попадения в националния отбор. Единствено сър Боби Чарлтън е с един повече, но вече изглежда само формалност рекордът му да падне.

Бившият нападател на Литекс Миливое Новакович откри резултата за словенците. В 37-ата минута. През второто полувреме с два страхотни гола Джак Улшир успя да обърне резултата. Но Словения не се предаде – Нейч Печник изравни с глава., за да дойде 86-ата минута и голът на Руни.

„Много е приятно да вкараш победното попадение след толкова добра игра на отбора – каза капитанът. – Нещастно получихме първи гол, защото играехме по-добре.”

„Радвам се, чу най-накрая успях да вкарам първите си голове – каза Уилшир. – Искам да имам още, досега не ми се получаваше. Искам да съм като Франк Лампард и Стивън Джерард.”

Селекционерът на Англия Рой Ходжсън не бе доволен от групата игра на словенците. „Имаме няколко ударени, включително Фабиан Делф, който получи удар с лакът в лицето – ядосваше се треньорът. – Уейн Руни също бе ударен. А Стърпилнг се размина само с уплаха.”

Швейцария изкова още по-трудна победа при гостуването си на Литва. Домакините поведоха чрез Фьодор Черних в 65-ата минута. Но веднага след това Йосип Дърмич изравни за „часовникарите”. Звездата на Интер Жердан Шакири вкара победния гол в 84-ата минута.

Естония очаквано победи Сан Марино с 2:0. През двете полувремена по един гол вкара Сергей Женьов.

Англия е на първо място в групата с 18 точки. Следва Швейцария в 12 и Словения с девет.