0
453
GETTY IMAGES

Новак Джокович срещу Роджър Федерер. Първият срещу втория в световната ранглиста. Осем титли от Големия шлем срещу 17.

Това ще предложи финалът на Уимбълдън 2015, който ще е повторение на миналогодишния.

Двамата ще запишат юбилейната главад №40 на знаменитото си съперничество на ниво ATP.

За първи път те се изправиха един срещу друг на Мастърса в Монако през 2006 г., а сега ще кръстосат ракети в спор за най-мечтаната титла в тениса.

Тази, която Маестрото е печелил седем пъти, а Джокера - два.

До момента Федерер води в общия баланс с 20:19 успеха. За последно те играха на Мастърса в Рим, когато се наложи Ноле.

Сърбинът спечели и преди това в Индиън Уелс, но Местрото победи световния №1 на финала в Дубай в началото на годината.

Финалът ще е повторение на миналогодишния, когато Джокович се наложи в петсетова драма с 6:7(7), 6:4, 7:6(4), 5:7, 6:4.

Двамата са се изправяли още само веднъж на Уимбълдън - на полуфиналите през 2012-а, когато печели Федерер с 6:3, 3:6, 6:4, 6:3.

Мачът на швейцареца срещу Анди Мъри бе очакван с огромен интерес, но представителят на домакините не успя да се противопостави на ветерана.

Анди не намери отговор на перфектното сервиране и почти безгрешната игра на Роджър, който напомни за най-добрите си години.

Световният №2 реши и трите части с по един пробив на сметката си за крайното 7:5, 7:5, 6:4.

Посрещането на Мъри не отговаряше на стандартите на началния удар на Федерер и шотландецът напусна надпреварата, след като за целия мач стигна до една-единствена точка за пробив - още в първия гейм на двубоя.

Защитаващият титлата си Новак Джокович победи Ришар Гаске със 7:6(2), 6:4, 6:4 за 2:21 часа.

Сърбинът направи пробив още във втория гейм на мача, повеждайки с 2:0, но Гаске си върна пробива и изравни 2:2.

Двамата печелеха подаванията си до края на сета и се стигна до тайбрек, който Джокович взе със 7:2 точки.

В следващите два сета сърбинът направи по един пробив, което му беше достатъчно, за да стигне до успеха.

28-годишният Джокович завърши двубоя с 12 аса и 46 печеливши удара.

Сърбинът, който е шампион от 2011 и 2014 година, играе за 11-и път в кариерата си на турнира на трева в Лондон.

Той се класира за 17-и път на финал в турнирите от Големия Шлем и за четвърти път в последните пет години ще спори за титлата в Лондон.