Войводина със сензационно 4:0 в Италия срещу Сампдория

Саутхемптън с класика над холандци

Sportinglife 08:10 ч., 31 Юли 2015
0
602

Сръбският Войводина поднесе една от сензациите в първите мачове от третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа, разгромявайки Сампдория с 4:0 като гост.

Така тимът от Нови Сад очаква спокойно реванша пред собствена публика. "Това не е моят отбор и силният тим, който изградихме и искахме да развиваме.

Дебрецен (Унгария) - Розенборг (Норвегия) 2:3
Кукеши (Албания) - Легия Варшава (Полша) 1:2 прекр.
Яблонец (Чехия) - ФК Копенхаген (Дания) 0:1

Може би не е било писано да влезем в групите на Лига Европа, но все пак да изчакаме и втория мач", заяви президентът на "моряците" Масимо Фереро.

Иванич започна разгрома още в 4-та минута, а през второто полувреме се разписаха още Станисавлевич и Ожегович на два пъти.

Английският Уест Хем пропиля преднина от два гола срещу румънския Астра Гюргево у дома.

Енер Валенсия и Мауро Сарате дадоха аванс на "чуковете", но северните ни съседи се добраха до равенството.

За да станат още по-лоши новините, Валенсия напусна терена с контузия, която може да се окаже сериозна.

Друг тим от Острова, Саутхемптън, се справи далеч по-добре след 3:0 над холандския Витес на "Сейнт Мерис". Пеле, Тадич и Лонг бяха точни за тима от Висшата лига.

Дортмунд взе минимален авас от 1:0 като гост на Волфсбергер след попадение на Хофман през първото полувреме.

Мирослав Манолов и неговият румънски тим Търгу Муреш претърпяха тежка домакинска загуба с 0:3 от Сент Етиен.

Бившият играч на ЦСКА, Черно море и Литекс влезе в 79-та минута, а малко по-рано на терена за румънския тим се появи и бившият футболист на Ботев Пд и Левски Луис Педро.

Точни за Сент Етиен на румънска земя бяха Диоманд в 24-та, Хамума в 75-та и отново той в 83-та минута.

Феновете на албанския тим Кукеши прекратиха с дъжд от камъни мача срещу полския Легия.

Гостите от Варшава поведоха с 2:1 в началото на второто полувреме и тогава стартира канонадата от трибуните.

Словашкият играч на Легия Онджей Дуда беше ударен по главата и тогава реферът от Швейцария Щефан Клоснер прекрати срещата.