Sportinglife 22:05 ч., 09 Авг 2015
0
475
Lap.bg

Отборът на Ботев (Пловдив) записа първа победа през новия сезон, след като надигра с 1:0 новака Пирин като гост в Благоевград.

Пловдивчани доиграха срещата с двама човека по-малко след червени картони на Филип Филипов четвърт час преди края на първото полувреме и Даниел Златков в 86-та минути. Въпреки това те се поздравиха с успеха след попадение на Александър Колев.

В 13-та минута Красимир Костов излезе неразчетено на границата на наказателното поле и бе изпреварен от Колев, който засече с глава центриране на Йордан Христов, след което топката се търкулна към мрежата за 0:1.

По-рано в неделния ден Славия и Берое завършиха 0:0.

Гостите играха почти цял мач с човек по-малко, след като още в петата минута вратарят Благой Макенджиев подари топката на Ивайло Димитров и той се откъсваше сам срещу стража на гостите, но беше фаулиран от Елиаш.

Въпреки това старозагорци се добраха до точката. Сред това равенство Берое е на второ място в класирането, докато Славия заема третата позиция в "А" група.