Божидар Краев с два гола за успеха над Монтана

Sportinglife 22:10 ч., 15 Авг 2015
0
255

Отборът на Левски записа първа победа като домакин след като във втория мач от петия кръг се наложи над Монтана с 2:0. Попаденията отбеляза юношата на „сините” Божидар Краев.

Гостите от Монтана затвърдиха имиджа си на една от приятните изненади в тазгодишното първенство и имаха своите възможности за гол като на три пъти удариха гредата. Двубоят бе изгледан на живо от бившия собственик на Левски Тодор Батков, за когото това е първо завръщане на стадион „Георги Аспарухом” след като се оттегли от ръководството на клуба.

Състави

Левски: Боян Йоргачевич, Роман Прохазка, Максимилиан Карнер, Аймен Белаид, Веселин Минев, Георги Костадинов, Джереми де Ноойер, Мики Орачев (70-Дени Махмудов), Борислав Цонев (76-Владислав Мисяк), Божидар Краев, Атанас Курдов (85-Радослав Цонев)

Монтана: Христо Иванов, Георги Пашов, Иван Михов, Асен Георгиев, Християн Попов, Станислав Генчев, Георги Ангелов, Йордан Тодоров (73-Здравко Лазаров), Иван Минчев (62-Алби Дости), Борислав Балджийски, Атанас Илиев (63-Матей Поплатник)

И двата гола паднаха през второто полувреме. През първите 45 минути двата тима демонстрираха високо темпо и си размениха по две възможности за гол. Най-напред още в 7-та минута Георги Ангелов удари горната греда над Йоргачевич след удар от 22 метра. Сръбският вратар изби леко топката, но Стефан Апостолов даде аут.

В 23-ата минута и Атанас Илиев удари лявата греда на домакините. Нападателят на Монтана остана непокрит и стреля силно от 12 метра.

В 41-та минута Атанас Курдов изпусна чудесна възможност за гол след като засече центриране на Орачев и прати топката в аут, а не в мрежата. Минута по-късно пропуск направи и Георги Костадинов.

Още в 45-та минута Левски отбеляза гол чрез Атанас Курдов, но попадението бе отменено заради засада. Повторенията обаче показаха, че такава няма и голът е напълно редовен.

В 58-та минута „сините” откриха резултата чрез Божидар Краев. Той получи отличен пас от Жереми Де Ноойер и с плътен удар прати топката във вратата на Монтана.

Десет минути по-късно Краев вкара и втори гол, този път след отличен извеждащ пас на Атанас Курдов.

В 80-ата минута Михов с глава след центриране от корнер удари за трети път гредата на Левски. Бранителят засече центриране от корнер и нацели горната греда.

Последва силен удар на Балджийски, който бе спасен от Йоргачевич.

В самия край на срещата в добавеното време Дени Махмудов изпусна да направи успеха на Левски класически.

„Равностойно първо полувреме, пропуснахме някои положения второто полувреме, получихме втори гол и така Левски спечели мача. Нормално беше да има спад в някои наши действия. Не мисля, че трябва да се срамуваме от това, което направихме днес. Търсехме гола, ударихме греди.

Левски използва максимално положенията пред нашата врата. Допуснахме грешки в изнасянето на топката, в разиграването. Получихме голове, когато бяхме с числено предимство в защита. Ние направихме добри мачове, днес също се получи динамичен мач, Левски също имаха положения. Загубихме, но продължаваме напред”, обобщи треньорът на Монтана Ферарио Спасов.