Мъри най-после победи Джокович и спечели титлата в Монреал

Първа победа от 9 мача за шотландеза

Sportinglife 02:15 ч., 17 Авг 2015
0
347

Анди Мъри записа първа победа над Новак Джокович след осем поредни поражения от световния №1 и спечели Мастърса в Монреал.

Британецът надигра Ноле с 6:4, 4:6, 6:3 и прекъсна серията му от 30 поредни Мастърс победи.

Титлата e 11-та за Мъри от престижните серии и той се изравни по този показател с Пийт Сампрас на пета позиция във вечната ранглиста.

Поражението пък е едва четвърто за Джокович през сезона, като преди това успяха да го сразят само Федерер, Карлович и Вавринка.

Мъри поведе с пробив за 4:1, но последваха три поредни гейма за Джокович, който пропусна скрит сетбол в деветия гейм.

Британецът излезе пределно мобилизиран в сервис гейма на Джокович и стигна до два сетбола при 15:40.

Ноле извади страхотен сервис да неутрализира първата опасност, но след това Мъри пласира дълбок ретур и сърбинът допусна непредизвикана грешка от бекхенд.

Във втората част двамата си размениха по един пробив до 3:3, след което Джокович взе инициативата и с още един брейк изравни сетовете.

Решителната част бе много оспорвана, а след като Мъри проби рано, ключов се оказа петият гейм, който продължи 18 минути, а Анди издържа на шест брейкбола, за да дръпна с 4:1.

В деветия гейм Джокович имаше две точки за връщането на пробива, но в крайна сметка отстъпи с 3:6.