Томас Тухел направи един рекорд в Борусия, в четвъртък може да има втори

Sportinglife 09:45 ч., 24 Авг 2015
0
1270

1. Рекордът на Кевин Фоланд

Нападателят на Хофенхайм Кевин Фоланд вкара най-бързия гол в историята на Бундеслигата.

Разписа се срещу Байерн след 8,8 секунди игра. Точно 364 дни преди него бе предишното най-добро постижение на Карим Белараби за Байер.

Според статистиците в Германия двата гола трябва да бъдат поставени на първо място заедно – в 9-ата секунда.

2. Голове накрая

Роберт Левандовски вкара победно за Байерн над Хофенхайм в 90-ата минута, но не само той реши изхода на мач края му.

В последните шест минути Хамбургер заби два пъти за 3:2 над Щутгарт. А в 86-ата Айнтрахт изравни за 1:1 срещу Аусбург.

Вицешампионът Волфсбург се нуждаеше от изравнително попадение в 83-ата минута за 1:1 срещу Кьолн.

3. Симон Цолер

Симон Цолер се завърна в Кьолн след 18-месечен наем в Кайзерслаутерн. И го направи звучно.

Цолер вкара по един гол в първите два кръга, разписа се и за Купата на Германия. Досега е три мача, три попадения през сезона.

4. Чалханоглу, кралят на фаула

Хакан Чалханоглу вкара 11-ия си гол от пряк свободен удар за Байер. С него „аспирините” победиха Хановер с 1:0.

5. Златният крак на Гинчек

Голмайсторът на Бундеслигата от средата на март до втория кръг на новия сезон не е играч на Байерн.

Името му е Даниел Гинчек.

С двете си попадения за Щутгарт срещу Хамбургер той вече има 11 попадения в този период. Но последните 2 не бяха достатъчни дори за точка.