Арсенал с минимална победа на север

Sportinglife 19:00 ч., 29 Авг 2015
0
770

Челси и Ливърпул претърпяха домакински поражения в четвъртия кръг на Висшата лига.

Шампионите загубиха лондонското дерби с Кристъл палас с 1:2, докато Ливърпул трябваше да преглътне звучен шамар - 0:3 на "Анфийлд" от Уест Хем.

Челси не успя да спечели и втория си двубой пред родна публика, след като направи 2:2 със Суонзи на старта на сезона.

Интересно е да се отбележи, че двубоят бе юбилеен стотен домакински за Жозе Моуриньо начело на лондончани във Висшата лига и юбилеят беляза едва второто му поражение, след като до момента единствено Съндърланд бе успявал да превземе крепостта "Стамфорд бридж".

Гостите от Кристъл Палас поведоха в резултата, след като Бакари Сако откри в 65-та минута с премерен удар, но по-малко от четвърт час след това влезлият като резерва Радамел Фалкао засече с глава центриране на Педро Родригес и изравни.

Вместо обаче да натисне за трите точки, Челси допусна бърз гол, оказал се и победен за "орлите". Негов автор беше Джоъл Уорд.

Ливърпул претърпя тежко 0:3 от Уест Хам на своя "Анфийлд". Мърсисайдци извадиха топката от мрежата си още в 3-та минута, когато Мануел Лансини бе точен за гостите.

В 29-та минута Марк Нобъл направи 0:2 след груба грешка на Деян Ловрен. Фелипе Коутиньо получи втори жълт картон след почивката и напусна преждевременно терена. В добавеното време Диафра Сако довърши "червените" с трети гол.

Манчестър Сити даде надежди на Уотфорд след нулево първо полувреме, но след това взе своето с два бързи гола в началото на втората част за крайното 2:0.

Рахим Стърлинг (47) и Фернандиньо (56) решиха мача и "гражданите" продължават с пълен актив - 12 точки от 4 двубоя.

Арсенал постигна втора победа през сезона след 1:0 при гостуването си на Нюкасъл. Домакините останаха с 10 човека още в 16-та минута, когато беше отстранен Александър Митрович.

Единственото попадение вкара Алекс Окслейд-Чембърлейн, като попадението дойде и благодарение на рикошета в крака на Фабрицио Колочини в началото на второто полувреме.

Всички резултати: Нюкасъл - Арсенал 0:1, Челси - Кристъл Палас 1:2, Борнемут - Лестър 1:1, Астън Вила - Съндърланд 2:2, Манчестър Сити - Уотфорд 2:0, Стоук Сити - Уест Бромич Албион 0:1.