Sportinglife 07:25 ч., 04 Сеп 2015
0
1916

Холандия потъна в каналите на Амстердам.

Като във филм на ужасите третият от Мондиал 2014 загуби за втори път от големия аутсайдер Исландия – този път 0:1 у дома.

Класирането за Евро 2016 въобще не е сигурно. Досега резултатите бяха кошмарни при Гуус Хидинк.

Корифеят напусна завинаги професията.

Дойде Дани Блинд – един от героите на Аякс при спечелването на Шампионската лига през 2015 година.

Нищо ново! Кошмарът продължи.

Исландия мина като летящ холандец през... Холандия.

Спечели и не се вижда как някой може да спре сензацията да играе на еврофинали.

Капитанът на „лалетата” Ариен Робен напусна терена с контузия още през първото полувреме.

А Бруно Мартинс беше изгонен още в 33-ата минута. Блинд, обожаван от феновете на Аякс футболист, бе бурно освиркван от трибуните на стадион „Амстердам Арена”.

Особено когато смени централния нападател Клаас-Ян Хунтелаар, за да засили... защитата си с Джефри Брума.

„Никой човек не си е представял за първия мач като селекционер на Холандия – промълви Блинд. – Сега трябва да спечелим на всяка цена в Турция, за да държим съдбата в ръцете си. Робен няма да пътува с нас. Не знам колко е сериозна контузията му.”