„Драконите” ще се класират при победа над Израел в неделя

Sportinglife 07:40 ч., 04 Сеп 2015
0
933

Няколко часа преди този мач Уелс за първи път изпревари Англия в световната ранглиста на ФИФА.

След обявяването по драконовски Гарет Бейл изпепели Кипър в Никозия с нетрадиционен за себе си гол с глава – 1:0.

Първото класиране на Уелс за голям форум след 1958 година е вече само на един мач. При победа в неделя срещу Израел и на теория „драконите” ще са във Франция.

Група В

Белгия – Босна и Херцеговина 3:1

0:1 Джеко (15), 1:1 Фелайни (23), 2:1 Де Брюин (44), 3:1 Азар (78-дузпа)

Кипър – Уелс 0:1

0:1 Бейл (81)

Израел – Андора 4:0

1:0 Захави (4), 2:0 Битон (22), 3:0 Хемед (26-дузпа), 4:0 Дабур (38)

13 октомври: Белгия – Израел, Кипър – Босна и Херцеговина, Уелс - Андора

Но дори да стане засечка, пред отбора предстои октомврийско домакинство срещу супераутсайдера Андора.

В кипърската столица Уелс изигра един от най-слабите си мачове в кампанията, но доказа, че вече е опитен отбор.

Отбор, който има най-скъпия футболист в света.

Девет минути преди последния съдийски сигнал Гарет Бейл засече с глава центриране на Джаз Ричърдс в мрежата.

Секунди по-късно свръхзвуковият нападател на Реал вече летеше като торпила към треньорската скамейка на Уелс.

Бейл вкара шест от деветте уелски гола в кампанията. Истинският дракон!

Доскоро Уелс се бореше със Северна Ирландия за прозвището „най-слаб британски отбор”, традиционна боксова круша в квалификациите.

Сега вече 414 минути този тим не е допуснала гол!

„В Кипър беше ужасно трудно, жегата ни убиваше – каза Бейл. – Имахме късмет да вкараме този гол.”

През юни Уелс срази у дома Белгия, като успехът имаше още един важен нюанс.

Благодарение на него „драконите” бяха сред поставените при жребия за квалификациите за Мондиал 2018.

Кевин де Брюин, новата 74-милионна покупка на Манчестър Сити, блесна и в националния отбор след звучния трансфер.

Офанзивният халф вкара втория гол при домакинския обрат на Белгия – 3:1 над Босна и Херцеговина.

Белгийците наистина изглеждат плашещо силни. След гола на босненците в 15-ата минута на Един Джеко домакините изравниха чрез Маруан Фелайни от Манчестър Юнайтед. А третият гол бе на Еден Азар от Челси.

Босна и Херцеговина, участник на Мондиал 2014, позагуби мечти за класиране.

Изглежда ясно, че Уелс ще е първи в групата. А на второто място ще е Белгия.

Уелсците може да са от полза на босненците, ако гарантират класирането си с победа над Израел – сегашния трети, който разгроми Андора с 4:0 у дома.