България загуби от Италия и официално се прости с Евро 2016

Гол от дузпа донесе успеха на "адзурите"

Sportinglife 04:05 ч., 07 Сеп 2015
0
1176

С ранен гол от дузпа Италия окончателно уби шансовете на България да играе на европейското догодина. Нашите загубиха с 0:1 в Палермо пред около 25 000 зрители.

Още в 6-та минута Веселин Минев фаулира в наказателното поле Антонио Кандрева и Даниеле де Роси реализира отсъдената дузпа.

6. Малта 8 0 2 6 3:13 2

Изпълнението на 11-метровия наказателен удар беше повторено заради по-ранно навлизане на футболисти на Италия в наказателното поле.

В средата на полувремето дойде най-доброто положението за българите преди почивката, но ударът на Илиян Мицански беше избит в корнер от Джанлуиджи Буфон.

Десетина минути след почивката Илиян Мицански и Даниеле Де Роси си размениха удари при борба за топката, а главният съдия Сергей Карасьов показа директни червени картони и на двамата. До края и двата отбора имаха още няколко добри шанса, но резултатът остана непроменен.

След тази победа Италия е лидер в квалификационна група "Н" с актив от 18 точки, докато България е на четвърто място с 8 точки след второто си поредно поражение в рамките на три дни.

Норвегия победи Хърватия с 2:0 и вече е на второто място само на две точки зад италианците.

Двубоят бе равностоен, а през първото полувреме хърватите бяха по-близо до гола, но Марио Манджукич пропусна.

Йо-Инге Бергет откри резултата в 51-а минута, а в 69-а след негов удар топката рикошира в крака на Ведран Чорлука и влезе в мрежата за крайното 2:0.

В последните минути Хърватия упражни натиск, но не намери пролука в добре подредената норвежка защита.

Поражението е първо за хърватите в групата. В последния мач от нашия поток Малта и Азербайджан направиха 2:2.