Борусия пак вкара четири гола

Sportinglife 22:20 ч., 12 Сеп 2015
0
273

Дузпа на Томас Мюлер спаси Байерн от конфузно равенство у дома в баварското дерби срещу Аугсбург. Голмайстор №1 на Бундеслигата се разписа от бялата точка в 90-ата минута и запази пълния актив на шампиона. Аугсбург поведе с попадение на Александер Есвайн още в началото на мача.

Байерн се мъчи до 70-ата минута, когато Роберт Левандовски изравни. А когато всички очакваха реми, дойде дузцата на Мюлер. В предишното си гостуване на „Алианц Арена” малкият Аугсбулрг спечели с 1:0.

Лидерът Борусия (Дортмунд) продължи да брани върха с по-добрата си голова разлика от Байерн. И отново тимът на Томас Тухел вкара четири гола – 4:2 като гост на Хановер. Два пъти от дузпа се разписа Пиер-Емерик Обамеянг. Веднъж вкара Хенрик Мхитарян, а Фелипе помогна с автогол.

Голямата изненада на четвъртия кръг е домакинската загуба на Байер с 0:1 от Дармщад. Завърналият се след 33 години в Бундеслигата тим направи три ремита, а сега удари „аспирите”, където традиционно дори Байерн не бие. Айтак Сулу вкара победния гол още в 4-ата минута.

Дебютантът Инголщад продължи фамозното си представяне, спирайки и вицешампиона. На свой терен новакът направи 0:0 срещу Волфсбург.

Други резултати: Херта – Щутгарт 2:1, Айнтрахт – Кьолн 6:2.