Казаците се предадоха пред Бенфика едва през второто полувреме – 0:2

0
1534
Getty Images

Станимир Стоилов продължи своята приказка в Шампионската лига.

Казахстанският Астана дебютира повече от достойно с 0:2 при гостуването на двукратния еврошампион Бенфика.

На стадион „Луш” крепостта на Мъри и компания падна чак в 51-ата минута, когато Николас Гайтан откри резултата. След още десет Константинос Митроглу направи 2:0.

Логично Астана игра много затворено, но първи бе съвсем близо до гола. Гредата спаси бразилския национален вратар Жулио Сезар.

Атлетико - Бенфика

„Поздравявам Бенфика за победата – каза Стоилов след мача. – Играхме добре, най-вече през първото полувреме. През второто Бенфика бе по-силният отбор. Бяхме малко дефанзивни, но в домакинските мачове ще атакуваме. Вярвам, че ще вкараме голове!”

За Стоилов това е второ участие в групите на Шампионската лига.

През 2006 година с Левски той загуби всичките мачове срещу Барселона, Челси и Вердер с обща голова разлика 1:17.

„Астана затвори вратата си и просто не ни даваше никакво пространство – призна Руи Витория, треньорът на Бенфика. – Като цяло владеехме мача. Много е важно да стартираш победа, особено на свой терен.
Играхме срещу отбор, който не познавахме и искаше да ни изненада.”

Следващият мач на Астана ще е у дома срещу Галатасарай.

Турците също започнаха лошо кампанията – 0:2 у дома срещу Атлетико. За седем минути през първото полувреме Антоан Гризман вцепени „Тюрк Телеком Арена” с два гола.

„Преди почивката играхме впечатляващо – похвали отбора Диего Симеоне, треньорът на Атлетико. – След почивката се отпуснахме и дадохме шансове на Галатасарай. Но като цяло ние бяхме господари на мача.

Мисля, че Джаксън Мартинес и Антоан Гризман оформят отличен нападателен тандем.”