2:0 за Челси, Арсенал завърши с девет души

Sportinglife 19:20 ч., 19 Сеп 2015
0
358

Жозе Моуриньо традиционно победи Арсен Венгер в директния сблъсък между именитите мениджъри. Единствено за суперкупата на Англия французинът и Арсенал победиха Челси с 2:0. Сега, опрян до стената заради лошите резултати, Специалния успя да изстрада 1:0 на „Стамфорд Бридж”.

Мачът не бе красив, но скандален. Особено в края на първото полувреме, когато червен картон получи защитникът на Арсенал Габриел Паулиста. А два пъти повече такъв заслужаваше Диего Коща от Челси. Бразилецът с португалски паспорт удари два шамара на съперник, после заби и глава. Но накрая получи само жълт картон.

С човек повече Челси стигна до победния гол още в началото на второто полувреме. Защитникът Курт Зума вкара на бившия си съотборник Петер Чех, след като засече с глава центриране от пряк свободен удар на Сеск Фабрегас.

Дори с човек повече Челси заиграе с хладна глава – не се хвърли в атаки, а само да спечели дербито. Този успех бе жизнено необходим на Моуриньо и компания, които влязоха в мача след две загуби във Висшата лига.

Десет минути преди края на дербито Арсенал съвсем умря. Санти Касорла направи безумен фаул срещу сънародника си Фабрегас и получи втори жълт картон – напълно справедлив. Така в последната минута на двубоя Еден Азар вкара втори гол. Помогна му и рикошет в ръката на Калън Чембърс, който направи Чех безпомощен.

За първи път в ерата Моуриньо в Челси – преди 10 години и сега, на пейката остана Джон Тери, без да е контузен или наказан. Вероятно все повече легендарният защитник на шампионите ще остава в авангарда, а няма да се пуска в предна линия. Колкото и Моуриньо да отрича.