Времето на Роджърс изтича

Ливърпул се спаси с дузпи срещу тим от четвърта лига, фенове на Арсенал трошат стадион

Sportinglife 07:40 ч., 24 Сеп 2015
0
608

Времето на Брендън Роджърс в Ливърпул изтича.

Никой вече изглежда не се съмнява, че североирландецът ще бъде уволнен скоро.

А Ливърпул се мъчи дори с тимове от четвърта лига. Така бе и срещу Карлайл за купата на лигата.

На „Анфийлд” петкратният европейски шампион стигна до дузпи, за да отстрани съперника с  4:3 при ударите от бялата точка.

Лятната покупка Дани Ингс даде очаквана преднина на Ливърпул в началото на мача, но почти веднага Дерек Асамоа шокиращо изравни.

Накрая Роджърс трябваше да се отблагодари на резервния вратар  Адам Богдан, който спаси три дузпи и не позволи да се стигне до позора.

Ливърпул излезе със стартов състав за над 130 милиона паунда.

Вместо славната трибуна Коп повече се чуваха гласовете на 6000 гостуващи фенове, които неистово подкрепяха Карлайл.

В неделя пак на „Анфийлд” грандът не успя да спечели срещу Норич – също 1:1.

В Англия се говори, че Ливърпул ще покани Карло Анчелоти, който в момента е свободен и почива в Щатите.

В същото време Манчестър Юнайтед заживява все по-спокойно при Луис ван Гаал.

След като ситуацията и около холандецът бе турболентна заради липса на достатъчно добри резултати и огромната селекция, сега „червените дяволи” не само разгромиха Ипсуич с 3:0, но на хоризонта изплува нова звезда.

Стоук - Челси

Андреас Перейра за първи път започна титуляр и вкара от пряк свободен удар. 19-годишното момче е рожба на академията на „Юнайтед”.

„Попитах Хуан Мата дали може аз да изпълня. Той ми се довери, тренирали сме го. Мечтата ми се сбъдна”, разказа Перейра, който е бразилец с белгийски паспорт.

Досега той имаше само два мача за Юнайтед. През лятото Перейра игра за Бразилия, която падна от Сърбия на финала на световното за 20-годишни в Канада.

„Това момче може да играе като ляво, като дясно крило и като типичен №10 – разкри Ван Гаал. – Негови съперници за място в отбора са Йънг, Депай, Мата, Лингаард... В такава конкуренция се расте и се става голям.”

Освен Перейра за Юнайтед се разписаха големите пушки в атаката Уейн Руни и Антони Марсиал.

За 19-годишния французин това е четвърти гол в едва трети мач. Приликите с Тиери Анри стават все по-осезаеми.