0
693
Getty Images

Официалният сайт на Бундеслигата традиционно публикува най-важните десет момента от кръга.

В мач №6 от германското първенство се случиха рекорди, най-вече с марката Роберт Левандовски.

Ето кои са те.

Историческият Левандовски

8 минути и 59 секунди – толкова бе необходимо на поляка да се запише в книгата на рекордите с петте си гола за Байерн срещу Вердер за 5:1.

Първата резерва с повече от три гола, най-бързият хеттрик в историята (4 минути), най-бързите четири гола (6 минути), най-бързите девет гола (9 минути).

Чудото на „лилиите”

Дармщад е една малка сензация. Само четири дни след първото поражение от Байерн „лилиите” се върнаха на победния път с 2:1 над Вердер.

Девет точки от шест мача и отборът на Дирк Шустер е на десето място. За феновете на Дармщад не това е най-важното.

Успехът срещу Вердер бе първи в Бундеслигата от 12 302 дни.

Добре дошъл, Грахче!

Хавиер Ернандес стана едва четвъртият мексиканец, който вкарва в Бундеслигата.

Последният бе Франсиско Родригес от Щутгарт през сезон 2011/12. Сега Чичарито донесе победата на Байер с 1:0 над Майнц.

Обамеянг под пара

Пиер-Емерик Обамеянг няма спирачки. При 1:1 срещу Хофенхайм габонският нападател на Борусия (Дортмунд) вкара седмия си гол в Бундеслигата за сезона и не е пропускал да се разпише в нито един от шестте кръга.

Това е рекорд! За Борусия седем гола в първите шест кръга е вкарал само Лотар Емерих в сезон 1965/66.

Експлозия в Мьонхенгладбах

Пет мача, нула точки. Борусия (Мьонхенгладбах) живя в сезона на ужасите.

В първия мач при новия треньор Андре Шуберт отборът експлоадира с 4 гола за 20 минути срещу Аугсбург. Те обаче не са рекордни. През 1981 година срещу Юрдинген тимът на Борусия вкара също четири, но за 19 минути.

Кралско-син юбилей

Отлична нощ в Герзенкирхен. В мач №1600 в Бундеслигата Шалке празнува победа №633 (останалите мачове са 400 ремита и 567 загуби).

Освен това успехът с 2:0 срещу Айнтрахт бе четвърти поред. Последната такава серия е от началото на 2014 година.

Завръщане

След 1105 минути Тимо Вернер най-накрая пак вкара гол.

Последният му бе на 28 ноември 2014 година при 4:1 над Фрайбург.  Сега благодарение на Вернер след деветгодишна пауза Щутгарт спечели като гост на Хановер – 3:1. И така взе първи точки при треньора Александер Цорнигер.

2 гола срещу бившия тим

От 24 мача Сандо Вагнер не бе вкарвал гол. Точно срещу бившия си тим Вердер той отбеляза два пъти – за Дармщад.

Последният му двоен удар бе през март 2011 година срещу Нюрнберг... с екипа на Вердер.

Нулата отново е на мода

Какво облекение! След три поредни загуби Байер най-накрая отново спечели – 1:0 над Майнц.

„Аспирините” празнуваха юбилей – 200 мача, без да допуснат гол през своя публика.

Апрото Шуберт

Андре Шуберт не само спечели първите точки за Борусия (Мьонхенгладбах), но и продължи една победна традиция.

От 1992 година насам никой треньор на тима не е започвал кариерата си със загуба в Бундеслигата.