За първи път при холандеца „червените дяволи“ са еднолични лидери във Висшата лига

783
Getty Images

Луис ван Гаал най-накрая има основание да се усмихне и да намигне на критиците си.

Неговият Манчестър Юнайтед е едноличен лидер във Висшата лига!

За това постижение помогна първо победата с 3:0 над Съндърланд, а Тотнъм даде „едно рамо“, сразявайки Манчестър Сити с 4:1 по-рано. Така Юнайтед вече има точка повече от градския враг.

Мемфис Депай, Уейн Руни и Хуан Мата вкараха головете за Юнайтед.

В трети шампионатен мач поред отборът бележи по три пъти – преди това за 3:1 над Ливърпул и 3:2 над Саутхемптън. А за първи път след дебюта си Антони Марсиал не успя да се разпише.

Чилиецът Алексис Санчес се превърна в герой за Арсенал.

Крилото направи хеттрик за триумфа с 5:2 при гостуването срещу Лестър.

Английският национал Тио Уолкът и французинът Оливие Жиру добавиха по още едно попадение. Джейми Варди отбеляза и двата гола за „лисиците“.

Напрежението около Брендън Роджърс поне за кратко поспадна.

Ливърпул успя трудно да надиграе Астън Вила на „Анфийлд“ - 3:2.

Първи голове след март месец вкара нападателят Даниел Стъридж, които вероятно спасиха треньора от уволнение.

Още във втората минута Джеймс Милнър откри резултата за Ливърпул. Подобно на Стъридж два пъти за Астън Вила вкара Руди Гестеде.

Уест Хем победи Арсенал, Ливърпул и Манчестър Сити, но не се справи у дома с новака Норич.

Напротив - „чуковете“ стигнаха до 2:2 с гол в последната минута на Чейху Коюате.

Други резултати: Стоук – Борнемут 2:1, Саутхемптън – Суонси 3:1.