Волейболистите изпуснаха финал в уникален и луд мач

0
1183
Lap.bg

Луд, луд мач и толкова мъка...

Франция ни обърна от 2:0 до 2:3 във волейболния полуфинал на европейското и ни отне мечтата.

Колко бяхме близо...

Българите потопиха в адски казан най-силния отбор на света за годината и го прегазиха в първите два гейма. Залата дивееше и вдигаше шум като за стохилядна.

13 000 отиграваха всяка топка с отбора на Пламен Константинов, а французите изнемогваха.

25:18 в блестящ първи гейм, и то срещу тим, който е с 23 победи от 24 мача и в най-добра форма от всички на планетата.

Инквизицията за гостите продължи и вече мислехме за финала, след като и във втория гейм ударихме тежко - 25:22.

Българите функционираха перфектно в атака и на блок, а либерото - Владо Иванов, заместил контузения Теди Салпаров, спасяваше неспасяеми топки.

Но Франция се вдигна и в голяма драма взе третия гейм с 26:24, с което нанесе психологически удар №1.

В четвъртата част изглеждахме поуморени, а Франция полетя - 25:21.

Тайбрекът бе игра на нерви, с драма, три забавяния за видеоповторения, инфарктни ситуации.

2 часа и половина след началото на тази луда и незабравима вечер на свръхемоции, победата и съдбата избраха Франция - 15:12.

В неделя "петлите", суперфаворит за европейската титла и преди турнира, срещат на финала Словения.

Ние ще играем срещу Италия за трето място от 17,45 ч, но разочарование не трябва да има.

Бяхме великолепни и в полуфинала, както и на цялото първенство.

Ако срещу България на Константинов в тази вечер бе всеки друг тим, само не и най-силният в този миг, щяхме да се радваме и да чакаме финала.