Реал превзе Виго, Роналдо крещи: Не могат да ме спрат!

Тимът на Рафаел Бенитес нощува с три точки аванс на върха

Sportinglife 19:45 ч., 24 Окт 2015
0
295

Реал Мадрид се качи на върха в Примера със сладка победа с 3:1 на терена на Селта.

Домакините бяха разпиляли Барселона с 4:1 по-рано през сезона, имаха равни точки с Мадрид и се канеха да вземат пореден ценен скалп.

Още в 8-ата минута обаче Кристиано Роналдо завърши смъртоносна контраатака със седми шампионатен гол в 8 кръга.

До почивката Данило, десният бранител на "кралете", вкара отново.

Селта се върна в играта чак в 85-ата минута, когато асът на Селта Нолито нанесе удар от 25 метра и "закачи" топката в ъгъла на вратата.

Но в добавеното време нова убийствена контра завърши с гол на Марсело - 1:3.

Реал има 21 точки и е на върха, където ще остане поне до следващия кръг.

Дори в неделя Барселона (18 т.) да спечели домакинството си на Ейбар, няма да може да преодолее разликата в головия баланс.

Реал е с голова разлика +18, а каталунците - с плюс 6.

"Не мога да бъда спрян", написа в twitter минути след мача Роналдо.

След което публикува и благодарности към отбора за отличното представяне в гостуването, което се считаше за кръстопътно.