Българинът взе сет за първи път, но Маестрото спечели с рутина в Бризбън

Sportinglife 12:15 ч., 08 Яну 2016
0
2479

Григор Димитров отпадна в Бризбън на четвъртфинал от първия си турнир за годината.

Роджър Федерер пак застана на пътя му, като го победи с 6:4, 6:7 (7:4), 6:4.

За четвърти път Димитров се изправи срещу идола си в тениса, като за първи път спечели сет.

И вероятно направи най-силното си представяне срещу този исполин на играта.

На легендарния майстор от Базел му трябваха 2 часа и 8 минути да пречупи българина, като двубоят бе битка, шоу, емоция - всичко, което може да се види в тениса.

Григор игра много силно и концентрирано - впечатление, което се наби в очи и в първите му два мача от турнира, където елиминира Жил Симон и Виктор Троицки.

Загуби първия сет след равностойна игра с пробив при 4:4, където опитът и здравите нерви на Федерер решиха нещата.

Във втората част проби при 3:3 гейма и сервира за сета при 5:4, но допусна пробив.

Това бе момент на голямо разочарование и българинът традиционно има проблем с психиката в тези ситуации.

Трябва му време да се отърси от шока.

Този път Григор бързо събра сили и фокус, спечели убедително тайбрека и записа първи сет срещу Роджър.

Швейцарецът видимо бе разклатен, ако това може някога да се случи на този бронзиран сфинкс, който освен невероятен тенисист е и "железен" характер.

Федерер отиде до тоалетната и забави старта на третия сет, а Григор потропваше нетърпеливо и чакаше подновяването на битката.

При 2:2 обаче Димитров, който изкара целия мач на ръба на риска и пробваше удари с голяма сила и по линиите, допусна пробив.

До края Федерер - отново с рутината, типична за класата и кариерата му - взе своите подавания и спечели мача.

Така на полуфинал Роджър ще срещне Доминик Тим (Австрия), а Димитров отпада.

Но без да бъде разочарован от друго, освен от загубата.