Венгер срещу Челси: 20 години, 11 съперника!

Арсен е непоколебим на поста си, а в Западен Лондон за това време смениха един отбор мениджъри

Sportinglife 17:30 ч., 24 Яну 2016
0
1354

Арсен Венгер пое Арсенал през далечната 1996-а и скоро ще отбележи 20 години в клуба.

В светлината на неделното дерби с Челси, една ретроспекция на сблъсъците на френския мениджър с този съперник е доста впечатляваща.

Гуус Хидинк, който днес води "сините", е съперник №11 за Венгер през периода!

Рууд Гулит (4 победи, 0 ремита, 0 загуби)

Венгер е безупречен срещу Гулит. Първата им среща завърши 3:0, а после през сезон 1997-98 г. Арсенал направи дубъл в първенството над Челси и спечели за Купата на лигата.

Джанлука Виали (3, 2, 2)

Италианецът стартира съперничеството с победа - 3:1 в полуфинал за Купата на лигата.

Виали се гордее с убийствено 5:0 като гост на "Хайбъри", но останалите мачове не му донесоха успех - две ремита 0:0 и загуби с по 0:1.

Клаудио Раниери (8, 5, 1)

Двамата имаха приятелски отношения и демонстрираха огромен взаимен респект.

Раниери обаче спечели само един мач в дербито - Уейн Бридж вкара в последната минута и Челси би на "Хайбъри" в реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига с 2:1.

Венгер спечели 8 пъти, включително финал за Купата на ФА с 2:0.

Жозе Моуриньо (0, 6, 8)

Какво съперничество!

Жозе го доминира в резултатите, а край тъчлинията вероятно няма друг от изброените мениджъри, който успя да изкара Венгер от нерви.

Двамата се сблъскаха на дербито миналата пролет, разтървани от четвъртия съдия.

В мач №1000 на Венгер начело на Арсенал, Моуриньо си достави личното удоволствие да разбие неговия тим с 6:0.

Седмици по-рано нарече Арсен "специалист по провалите".