Те не са тренирали за вратари, а силата им е на други постове по терена.

През уикенда Уикъмб призова на вратата 46-годишния Бари Ричардсън, треньор в тима.

Бари все пак си вадеше хляба като вратар допреди 10 години, когато се отказа.

И тимът от четвърта лига взе, че победи - 1:0 като гост на Плимут!

Но през годините сме ставали свидетели и на други куриозни заставания на вратата на хора, които изобщо "не са учили" за този пост.

Боби Муур, за Уест Хем срещу Стоук, 1972 г.

Вероятно най-великият полуфинал за Купата на лигата в историята завърши след четири мача и 49 дни битка.

Двата тима си размениха победи с 1:0, преиграваха (0:0), защото дузпи още нямаше и накрая трябваше да определят победител в мач на "Олд Трафорд".

Стоук победи с 3:2, след като за период от 20 минути през второто полувреме вратарят на Уест Хем Боби Фъргюсън излезе от игра.

Оказваха му помощ в съблекалнята и се върна, но за времето извън терена се случиха знаменателни събития.

Боби Муур застана на вратата. И спаси дузпа, бита от Майк Бърнард, който обаче довкара топката...