Бяха времена, когато испанската Примера бе едно непредвидимо първенство

Sportinglife 08:00 ч., 16 Фер 2016
0
3408

През април Барса спечели с 3:0 като гост на Атлетико и... го прати във втора дивизия.

Да, третият гранд на испанския футбол стана първият изпаднал.

С победата пък каталунците, отново надигнали глава след серия кризи, бяха само на 2 т. от лидера Депортиво.

Оставаха три мача. Куриозите не спираха.

Барса отказа да се яви на полуфинала с Атлетико за Купата на краля, оплаквайки се от липса на играчи за мач на националните отбори.

Три испански тима бяха в полуфиналите на Шампионската лига - Валенсия срещу Барселона, Реал срещу Байерн.

Валенсия смаза Барса с 4:1 в първия мач и остави тима на Ван Гаал да мисли само за титлата у дома.

Домакинството срещу намиращия се в средата Райо изглеждаше лесна задача. Успехът щеше да прати Барса на върха с точка пред Депор, който играеше на следващия ден.

Но Райо спечели с 2:0 като гост, с което влуди трибуните на "Камп ноу".

Депортиво гостуваше на Сарагоса, като двата тима се бореха за титлата.

Равенството 2:2 направи разликата на върха три точки в полза на Супер Депор, а домакините минаха Реал на четвъртото чясто.

Два кръга преди края шест тима имаха теоретичен шанс за титлата.

Сезонът бе толкова откачен, че лидерът Депортиво бе спечелил едва един мач като гост от Нова година.

Кръг преди края тимът направи нервно 0:0 срещу борещия се да не изпадне Сантадрен, а Барса повтори резултата като гост на Реал Сосиедад.

Сарагоса би с 3:2 в Малага и остана в битката за титлата преди последния рунд, а останалите три тима - Валенсия, Реал и Алавес се стягаха за битка за четвъртото място в Шампионската лига.

Източник: Guardian