Реал не се спъна в Рим, взе солиден аванс от 2:0 в Шампионската лига

Sportinglife 09:00 ч., 18 Фер 2016
0
356
GETTY IMAGES

Кристиано Роналдо потопи Рим в печал с 12-ия си гол за сезона в Шампионската лига.

Реал превзе Вечния град с 2:0 над Рома и очаква спокойно реванша от осминафиналите.

Португалският ас вкара с първия точен удар в целия мач - в 57-ата минута, след като рикошет от Флоренци прати топката в ъгъла на вратата - 0:1.

В последните секунди Хесе вкара втори гол и Рома няма как да мисли за обрат на "Сантяго Бернабеу".

Роналдо намери своя начин да отговори на критиките, че през сезона не вкарва важни голове и не е лидер в тежките гостувания.

"Имаха твърде много класа - призна Лучано Спалети, треньорът на римляните. - И освен това ние не си вкарахме положенията."

В другия мач от вечерта Волфсбург бе на път да нокаутира Гент още на негов терен и поведе с 3:0, но допусна два късни гола.

След 2:3 белгийците все пак остават в играта, но трябва да победят с два гола в Германия.

Юлиан Дракслер (2) и Макс Крузе вкараха за гостите, а домакините се вдигнаха след 80-ата минута с попадения на Свен Кумс и Халифа Кулибали.

Двубоят бе забавление за феновете с 29 удара към двете врати, от които 14 точни.