Тризъбецът на Барса не допусна изненада - 3:1

Неймар, Суарес и Меси вкараха по един гол, шампионът продължава

Sportinglife 23:35 ч., 16 Март 2016
0
652

Барселона не допусна изненада - 3:1 над Арсенал в реванш от осминафиналите в Шампионската лига.

Носителят на трофея стигна четвъртфинал с общо 5:1 в двата мача, като е на тази фаза на турнира за девети пореден път.

Барса поведе рано с гол на Неймар, като изглеждаше, че реши мача.

Но Арсенал намери сили, въпреки ужасната си форма в първенството и изоставането вече от 3 попадения, и заигра футбол.

Положения, греда, претенции за дузпа...

Справедливо Мохамед Ел Нени върна гол с красив удар под гредата - 1:1 (51 мин).

И настанаха десетина минути, в които гостите се разпореждаха на терена, Барса сякаш се стресна и изпусна контрола.

Дани Уелбек изпусна, блокиран в последния миг пред вратата, пряк свободен на Алексис Санчен бе спасен невероятно от Марк-Андре Тер Щеген...

Сякаш висеше втори гол за Арсенал, който да доближи гостите само на попадение от сензация.

Трибуните утихнаха, леко притеснени.

В ложите бе и Христо Стоичков, показан няколко пъти от камерите.

Вместо това се намеси онзи, който винаги е на линия, когато на Барса е трудно.

Луис Суарес вкара със зашеметяващо воле в горния ъгъл - 2:1 и край на интригата.

В края Меси арогантно чукна топката над вратаря за 3:1, както го е правил десетки пъти в кариерата си.

Както си е редно - да не остане неизползван нито един "зъб" на Тризъбеца в атаката, вкараха и трите - Неймар, Суарес и Меси.

Барса продължава и е фаворит №1 на букмейкърите за трофея.