GETTY IMAGES

Спортинг Хихон – Атлетико (Мадрид) 2:1 след обрат.

Към края на мача Карлос Кастро на празна врата улучи греда при 1:1.

Съдбата сякаш избра несръчен инструмент на справедливостта.

Не, тя повтори и в 89-ата минута пак Карлос Кастро вкара при идентична ситуация.

На пръв поглед е удивително как отборът с най-здрава защита в петте елитни първенства на Европа изпусна два пъти съперник на чисти голови позиции в решаващ период от двубоя.

В името на възмездието обаче се смразява дори дефанзивният талант на „дюшекчиите”.

Защо възмездие?

В мача Атлетико само веднъж улучи вратата на противника – при гола на Антоан Гризман за 0:1 и то от пряк свободен удар.

Спортинг Хихон имаше 3 удара в рамката.

Шутовете вън се оказаха 4 към 4.

Пичу Куеяр, вратарят на домакините, няма спасен удар в мача, а Ян Облак от „червено-белите” отрази един.

Един читав шут на Атлетико, един гол.

Голям отбор, четвъртфиналист в Шампионската лига, няма право да печели дори точка по подобен начин, особено в Ла Лига.