Ибрахимович пак е номиниран, след като спечели миналата година

Sportinglife 10:25 ч., 13 Ное 2014
0
437

10 страхотни гола са номинирани за наградата „Ференц Пушкаш”, която ФИФА дава за най-красиво попадение в последните 12 месеца. Някои от головете са от края на 2013-а, защото номинациите се определят през октомври и обхващат 12-те месеца от същото време миналата година.

Предният приз отиде при Златан Ибрахимович, който отново е номиниран за фамозно попадение с петичка.

Три знаменити гола от световното са в списъка, като този на Ван Перси се превърна в предизвикателство за майсторите на фотошоп и всякакви интернет чудеса. Плонжът и ударът с глава, и то срещу световния шампион, остават в историята.

Има и номинирана дама – Стефани Роше, както и няколко гола от първенства, които са слабо популярни и следени у нас.

Но всеки от десетте си струва да се види. И гласуването няма да е леко.

Тим Кейхил: Австралия – Холандия (2:3) на Мондиал 2014.

18 юни. Кейхил вкарва със забележително воле с по-слабия си ляв крак и изравнява резултата в мача – 1:1.

Диего Коща: Атлетико – Хетафе (7:0) в Примера дивисион.

23 ноември, 2013 г. Коща забива попадението за 5:0 при разгрома в мини дербито срещу тима от мадридското предградие.

Марко Фабиан: Крус Асул – Пуебла (1:0) в Мексико.

15 февруари. Фабиан се завърта на границата на наказателното поле и вместо със сила, изстрелва топката с парабола – страхотен „капещ лист”.

Златан Ибрахимович: ПСЖ – Бастия (4:0) във френската Лига 1.

19 октомври, 2013 г. Златан бележи с петичка от въздуха след центриране на Лукас Моура и прави резултата 2:0 още в 13-ата минута.

Пайтим Касими: Кристъл Палас – Фулъм (1:4) във Висшата лига.

21 октомври 2013 г. Касами вкарва за гостите с невъзможно воле от малък ъгъл гол, подобен на незабравимото попадение на Марко ван Бастен от финала на Евро 88.

Стефани Роше: Пиймонт Юнайтед - Уексфорд (4:0) в Ейре.

20 октомври 2013 г. Стефани поема топката с гръб към вратата пред дъгата на наказателното поле, поиграва си с левия и десния крак, прехвърляйки я над главата си и вкарва от въздуха. Единственият дамски гол в номинациите, но какъв!

Хамес Родригес: Колумбия – Уругвай (2:0) на Мондиал 2014.

28 юни 2014 г. Десетката на Колумбия бележи със знаменито воле, като топката се удря в напречната греда и пада зад голлинията.

Камило Санвецо: Ванкувър – Портланд (2:2) в Мейджър лигата на САЩ.

6 октомври 2013 г. Санвецо току-що е намалил аванса на гостите на 1:2, и 90 секунди по-късно изригва с попадение-шедьовър. Той се вдига със странична ножица около дъгата на наказателното поле и повтаря гола на Негрете за Мексико срещу България от Мондиал 86.

Хисато Сато: Санфрече – Кавасаки (2:1 ) в японската Джей лига.

8 март 2014 г. Сато бележи първия гол за домакините, като изпълнява страхотен удар със завъртане и праща топката с уникална парабола под гредата.

Робин ван Перси: Испания – Холандия (1:5) на Мондиал 2014.

13 юни 2014 г. Ван Перси изравнява в последната минута на първото полувреме с гол, какъвто не се вижда често. Дейли Блинд центрира и нападателят изпълнява удар с плонж, при който придава и височина и сила на топката, като тя прехвърля Икер Касияс и влита в мрежата.