Уругвай не се даде на Бразилия в голям мач, САЩ с шокираща загуба

Sportinglife 09:00 ч., 26 Март 2016
0
330

Светът и футболната топка спряха да се въртят за около минута в петък вечер, но не заради геройствата на Владо Стоянов в Лейрия.

Амстердам прие контролата Холандия - Франция и в 14-ата минута съдията наду свирката.

Всички спряха, стадионът избухна в аплодисменти, а няколко транспаранта благодариха на Йохан Кройф - едно амстердамско момче, което промени футбола.

Великият Кройф си отиде от рак преди дни, а мястото му - в централната трибуна, но не в ложите на "Амстердам Арина", бе оставено празно с едно цвете върху него.

На терена Холандия загуби с 2:3 от домакина на Евро 2016, като и двата тима са ни съперници в групата от световните квалификации.

Антоан Гризман и Оливие Жиру дадоха аванс от два гола на "петлите" до 13-а минута, но Люк де Йонг и Ибрахим Афелай отвърнаха, като голът на крилото дойде в 86-ата минута.

В края обаче Блейз Матюиди вкара победно за Франция.

Голям мач затвори първия от двата кръга с квалификационни мачове в Южна Америка, като Бразилия изпусна два гола аванс у дома и не победи Уругвай - 2:2.

В Ресифе Дъглас Коща откри още в първата минута , а в 26-ата Ренато удвои.

Но Единсон Кавани вкара от въздуха в 32-рата, а Луис Суарес отбеляза завръщането си с националната фланелка след 640 дни наказание с изравнителен гол.

Двамата са родени в Салто, малко градче в Уругвай, а семействата им все още живеят на една улица, на около 300 м разстояние.

В класирането в Южна Америка води Еквадор с 13 точки, Уругвай има 10, а Бразилия и Аржентина имат по 8 след пет кръга.

САЩ сензационно загубиха от Гватемала с 0:2 като гост в КОНКАКАФ и трябва да се притесняват.

Начело в групата е Тринидад и Тобаго със 7 т., Гватемала има 6, а Щатите - четири.

Мексико с лекота победи с 3:0 навън Канада и е с пълен актив от 9 т. след три мача в неговата предварителна група.