0
1549

Довечера светът може да види футболно чудо.

Малкият Волфсбург отива на „Сантяго Бернабеу”, за да се бори с Реал (Мадрид).

Германските „вълци” спечелиха с 2:0 в първия мач срещу Кристиано Роналдо и компания.

Въпреки че формата им в Бундеслигата е слаба, то в Европа те вече изхвърлиха Манчестър Юнайтед от Шампионската лига.

Ето някои от най-големите сензации в историята на евротурнирите.

Когато Кьолн бе шампион на Германия, се падна да играе срещу отландския Дънди.

„Какви са шотландците? Едни футболни глупаци, които само тичат напред”, каза треньорът Чик Чайковски.

Глупаво изказване. Дънди разгроми Кьолн с 8:1.

Чайковски призна, че го е толкова срам, че

предпочитал самолетът да падне на път за дома.

В реванша Кьолн спечели с 4:0, но...

През април 1980 година Реал (Мадрид) спечели с 2:0 срещу Хамбургер.

Но в Германия загуби с 1:5. До този момент това бе най-големият триумф на тима.

След три години Хамбургер стана европейски шампион.

Реал отново сънува немски кошмари, но в Купата на УЕФА през 1982 година.

Тогава в Мадрид бе повален Кайзерслаутерн с 3:1. Реваншът на стадион „Фриц Валтер” обаче завърши 5:0 за лаутерите.

Майката на големите германски триумфи в евротурнирите датира от 19 март 1986 година.

В четвъртфинал за КНК Байер (Юрдинген) губеше от източногерманския тогава Динамо (Дрезден) с 1:3 на почивката.

В първия мач тимът от ГДР бе спечелил с 2:0.

През второто полувреме обаче Байер вкара цели шест гола, три от които на Фридхелм Функел и спечели със 7:3.