Бейл и Реал Мадрид - №1 по голове с глава

Sportinglife 09:20 ч., 24 Апр 2016
0
1244
GETTY IMAGES

Барселона вече върви уверено към титлата в Испания, а пътем счупи рекорда по дузпи.

Каталунците поразиха Спортинг (Хихон) с 6:0 на „Камп ноу” с три гола от 11-те метра.

Дузпите за „синьо-гранатовите” в първенството станаха 19.

Досега Барса само делеше първото място в историята с Бетис от сезон 1991/92 г. – 16.

Съдията Клос Гомес щедро даваше дузпи, но изкриви свирката в ущърб на гостите в ключови моменти.

Показалият своята си форма Лионел Меси откри в 12-ата минута, след като Луис Суарес попречи на вратаря Пичи Куеяр да изчисти адекватно топката.

В края на равностойното първо полувреме останаха много сериозни съмнения, че Жерар Пике играе с ръка пред голлинията.

А Суарес направи 2:0 в 63-ата минута от засада.

Нататък Спортинг свали гарда за радост най-вече на уругваеца.

Луис заби още три пъти (дваж от дузпи), а от 11-те метра се разписа и Неймар.

Суарес за втори мач поред блести с каре голове след 8:0 с Ла Коруня навън.

Уругваецът поведе за „Златната обувка” с 68 точки от 34 гола срещу 62 от 31 на Жонас (Бенфика) и Кристиано Роналдо, който поради контузия не игра за Реал Мадрид.

„Белите” едва оцеляха с 3:2 след 0:2 на стадиона Райо Валекано.

Гарег Бейл спаси „балета” с победен гол в 81-ата минута, след като ключово намали резултата с глава в 35-ата, а пак така Лукас Васкес изравни в 52-ата..

Райо поведе чрез Адри Ембарба (7) и Николас Федор (14).

Реал Мадрид нямаше обрат от два гола пасив до победа навън от 1 февраури 2004-а срещу Валядолид – пак 3:2.

„Кралете” станаха №1 по голове с глава за сезона в петте водещи първенства на Европа – вече 21.

Бейл пък е начело индивидуално по този показател.

Уелсецът вкара за осми път с глава в шампионата.

Със силния си ляв крак Гарет има 8 гола, а с десния – два.

Попадение на Алехандро Корея в 62-ата минута спаси Атлетико – 1:0 с Малага в Мадрид.

„Дюшекчиите”, които са царе на садистичната игра в тежки мачове, извършиха едва 5 нарушения в мача.

Реал Мадрид направи 8 фаула, а Барса – 11.

Каталунците обаче зашеметиха с друго – 12 удара в рамката на вратата и 12 вън.

Барса постигна втора поредна победа, Атлетико – пета, а Реал Мадрид – девета.

Каталунците водят с 82 т. пред „дюшекчиите” със същия актив, „кралете” – 81 т., и други.

До края Барселона първо среща Бетис (11-и в класирането засега) в Севиля, после приема Еспаньол (15-и), а накрая гостува на Гранада (17-и).

Грешка изглежда малко възможна, защото съперниците не са във форма.

Все пак – най-сериозна мотивация ще има Гранада, ако в края все още е под въпрос за изпадане.