Виляреал излъга Ливърпул, Севиля удържа 2:2 в Украйна

0
901
GETTY IMAGES

Виляреал и Севиля не дадоха признаци испанското иго в евротурнирите да е към приключване, като заеха изгодни позиции след първите полуфинали в Лига Европа.

"Жълтата подводница" излъга Ливърпул с 1:0 у дома, като Адриан Лопес вкара във втората минута на добавеното време.

Виляреал издебна гостите на контраатака, въпреки че мачът бе равностоен и дори Ливърпул изглеждаше по-близо до гол.

Севиля стигна до 2:2 като гост на Шахтьор, въпреки че изоставаше в резултата и гледа към трети пореден финал в турнира.

Испанските отбори продължават невероятна серия, при която нито един от тях не е елиминиран от тим, извън страната през сезона.

Атлетик отпадна от Севиля в този турнир, а в Шампионската лига Барселона бе пратен зад борда от Атлетико.

Всички останали от испанската армада вървят в пакет към финалите за трофеите.

В полуфиналите Атлетико води на Байерн с 1:0 преди реванша, Реал е фаворит след 0:0 навън на Сити, Виляреал има аванс преди да гостува на "Анфийлд", а кой би заложил против Севиля след 2:2 навън с украинците?

"Заповядайте на "Анфийлд", нищо не е свършило - усмихна се Юрген Клоп, треньорът на Ливърпул.

- Не е особено умно от наша страна да ни вкарат гол с контраатака в 92-рата минута като гост, но... Случва се. Изиграхме перфектен мач до този момент."

Виляреал е спечелил 7 от 7 домакинства в Лига Европа през сезона, но отива на арената на Ливърпул, където домакините вече повалиха в луди мачове Манчестър Юнайтед и Борусия Дортмунд в елиминациите.

"Можем да спечелим в Испания", зарече се Мирча Луческу, предводител на Шахтьор.