Sportinglife 23:45 ч., 30 Апр 2016
0
1317
GETTY IMAGES

Битката за златото в Испания продължи ударно с победи на Барселона, Атлетико и Реал Мадрид.

Два кръга преди края каталунците водят с равен актив с „дюшекчиите” и с 1 точка пред „кралете”.

В оставащите мачове Барса приема Еспаньол и гостува на Гранада.

Атлетико играе с Леванте навън и посреща Селта.

Реал Мадрид е домакин на Валенсия и отива в Ла Коруня.

Съперниците на „балета” изглеждат най-сериозни, но най-мотивирани за точки ще бъдат съперници на другите два водещи клуба.

Леванте е последен, в понеделник гостува на Малага, а ако падне от Атлетико, най-вероятно окончателно ще поеме към втора лига.

В последния кръг е напълно възможно Гранада при поражение от Барса да изпадне.

И трите колоса се усмихнаха в съботния ден след перипетии.

Бетис дълго се държа геройски срещу Барселона в Севиля.

Каталунците нямаха сериозни положения, но Хайко Вестерман от домакините получи два жълти картона за 7 минути и бе изгонен в 35-ата.

Нататък Барса се справи в любимия си напоследък спорт срещу 10 футболисти.

В 50-ата минута защитникът Херман Пецели и вратарят Антонио Адан подариха гол на Иван Ракитич за 0:1.

Каталунците вкараха при едва втория си удар в рамката на вратата.

В 81-ата Луис Суарес довърши Бетис – 2:0.

Уругваецът води за „Златната обувка” с вече 35 гола.

Атлетико страда за 1:0 срещу Райо Валекано насред Мадрид.

Треньорът Диего Симеоне смени шестима титуляри в сравнение с 1:0 срещу Байерн в Шампионската лига в сряда.

След почивката набързо влязоха асове - Коке, Фернандо Торес и Антоан Гризман.

Само 35 секунди, след като стъпи на терена в 55-ата минута, французинът вкара.

А до гола Райо имаше повече удари (7 към 4), превъзхождаше и във владеенето на топката (56%) , дори направи по-малко нарушения (9 срещу 11).

Гризман потвърди реномето си на най-силен нападател в Ла Лига извън Барселона и Реал Мадрид с 21-ви шампионатен гол, с което е шести при стрелците.

Атлетико се зарадва на пета поредна победа и общо 9-а впоследните10 кръга.

Реал Мадрид за първи път спечели в испанското първенство при отсъствието и на Кристиано Роналдо, и на Карим Бензема, които са в отбора заедно от 2009-а.

„Балетът” се усмихна с девета поредна победа в Ла Лига – 1:0 с Реал Сосиедад навън.