Реал Мадрид за първи път печели без Роналдо и Бензема

Sportinglife 23:45 ч., 30 Апр 2016
0
1495

Без Кристиано и Карим „кралете” са правили 0:0 със Спортинг (Хихон) като гости през сезон 2009/10 г., 0:1 със същия тим у дома през 2010/11 г., 3:3 с Реал Сосиедад в Сан Себастиян през 2012/13 г. и 0:2 със Селта на чужд терен през 2013/14 г.

А треньорът Зинедин Зидан като футболист нямаше победа с „галактикос” на стадион „Аноета” – 3 загуби и равенство.

Зизу дори не е спечелил единствения сблъсък с Еузебио, треньора на Сосиедад, още докато играеха.

През сезон 2001/02 г. Реал Мадрид допусна 2:2 с Валядолид на „Бернабеу”.

Но когато „кралете” влязат в серия без право на грешка, често играе фланелката.

Даже да трябва титуляри да бъдат скромните като качества Начо Фернандес и Борха Майорал, който на 19 години започна на върха в атаката.

Реал Мадрид излезе без петима от стартовия състав за 0:0 с Манчестър Сити във вторник.

„Белите” обаче не спряха да напират, Гарет Бейл провали няколко добри възможности, докато в 80-ата минута заби.

И – пак с глава, в което Реал Мадрид е №1 в петте водещи първенства на Европа, уелсецът – също.

Бейл за девети път вкара така в шампионата.

А 47% от неговите голове през сезона в Ла Лига са с глава.

Вестник „Ас” оказа голяма чест на Бейл – сравни го в заглавие с „белия” мит Карлос Сантиляна, прочут майстор на играта с глава.

Сосиедад излезе поради наказание и контузии без трима нападатели – Карлос Вела, Иманол Агирече и Жонатас.

Триото вкара през сезона 25 от 42-ата гола в шампионата.

Баските застрашиха по-сериозно вратата на госта чак в добавеното време, но вратаря Кейлор Навас по навик влезе в ролята на герой.

А Бейл спаси Реал Мадрид и с два гола при 3:2 с Райо Валекано навън в миналия кръг, когато отбеляза победно в 81-ата минута.

Гарет обича „Аноета” – заби в трети пореден мач на стадиона след 2:4 и 4:0.

Уелсецът стигна 19 гола в Ла Лига при 23 за Бензема и 31 за Роналдо.

Само веднъж в историята „балетът” е имал трима нападатели с поне 20 шампионатни гола в актива – Кристиано Роналдо (46), Густаво Игуаин (22) и Бензема (21) през сезон 2011/12 г.

А докато Реал Мадрид играеше, Кристиано и Карим минаха възстановителни процедури на базата Валдебесас с надежда да излязат в сряда срещу Сити.

Португалецът спря колата при дебнещите фенове, повика дете да си направи селфи с него, а после даде информация пред запалянковците какво става: „Много добре”.