Лестър изпусна първия мачбол

„Лисиците” трябва да са доволни на 1:1 на „Олд Трафорд”, утре пак може да станат шампиони без игра

Sportinglife 17:55 ч., 29 Апр 2016
0
584

Лестър изпусна първия мачбол за историческата титла във Висшата лига.

Лидерът направи 1:1 като гост на Манчестър Юнайтед, но трябва да е доволен от резултата.

Три минути преди края юношата на „червените дяволи” и днешна звезда на Лестър Дани Дринкуотър направи нарушение в наказателното поле срещу Мемфис Депай.

Телевизионните повторения показаха, че фаулът е „вътре”.

Реферът Майкъл Оливер обаче прецени, че е извън наказателното поле, но въпреки това показа втори жълт и съответно червен картон за Дани Дринкуотър. През първото полувреме обаче арбитърът не даде дузпа и за Лестър. Аржентинецът Маркос Рохо фаулира Риад Марез.

През целия мач Манчестър Юнайтед владееше повече топката, но Лестър атакуваше по-опасно. Още в 8-ата минута Антони Марсиал откри резултата за домакините. „Лисиците” обаче не се страхуват от никого през този сезон. В 17-ата капитанът Уес Моргън, известен някога с провзището Шишкото в Нотингам, изравни с едва втория си гол във Висшата лига.

За втори път през сезона двата съперника завършиха 1:1.

Лестър обаче се приближи на две точки от титлата преди оставащите два мача.

Още в понеделник вечер тимът може да грабне титлата, ако Челси вземе дори една точка като домакин на втория Тотнъм. В момента разликата е осем точки. Ако Тотнъм спечели всичките си двубои, то Лестър се нуждае от двете точки срещу Челси като гост и Евертън у дома.

Манчестър Юнайтед е в по-лоша позиция, засега остава извън зоната на Шампионската лига, като е пети в класирането.

Преди това Суонси срази най-младия по средна възраст тим на Ливърпул в историята – 3:1.

Юрген Клоп пусна много нови и млади футболисти, пазейки звездите за реванша срещу Виляреал в полуфинала за Лига Европа в четвъртък.

Андрю Айе вкара два пъти за „лебедите”, веднъж се разписа Джак Корк. Прескъпата покупка от лятото на „Анфийлд” Кристиян Бентеке отбеляза един от малкото си голове за Ливърпул. А ако не успее да спечели Лига Европа и да се класира директно в Шампионската лига, то има голяма опасност „червените” да са без еврокампания през следващия сезон.