Финалът със Севиля имаше всичко - 13 жълти и 3 червени картона го оцветиха

Sportinglife 19:50 ч., 22 Май 2016
0
1157

Барселона се позлати с дубъл, след като изживя дълга "нощ на ножовете" в изключително нервен финал срещу Севиля за Купа на краля.

Каталунците биха с 2:0 след продължения, а статистиката в края показваше 13 жълти и 3 червени картона.

Каква класика!

Първите заглавия на онлайн изданията бяха за "нощ на ножовете" и "мач на кръвта".

Всичко вървеше срещу Барса, който бе надиграван от упорития съперник през първото полувреме, а в 40-ата минута Хавиер Масчерано получи директен червен картон.

Аржентинецът хвана откъсващия се Кевин Гамейро и бе изгонен.

Севиля натисна - удари на Коке и Витоло срещнаха рамката, а Жерар Пике и Серхио Бускетс имаха голяма вечер - двамата спряха общо 6 голови удара с блокове с тела и крака в напечените минути на второто полувреме.

За десерт на негативния за Барселона развой Луис Суарес разтегна бедрен мускул в 57-ата минута и бе изнесен в агония.

Един от трите аса на каталунската машина отпадна от раздаването.

Но останаха два. Оказа се - достатъчни.

В последните секунди Евер Банега също получи директен червен картон, след като спря Неймар в голова ситуация на ръба на наказателното поле.

И двете директни изгонвания изглеждаха напълно справедливи.

В Испания не закъсняха с любопитна статистика - Масчерано става първият играч на Барса, изгонен от терена от октомври насам (тогава пак е той).

За този период съперниците на каталунците са получили 13 червени картона.

В продълженията най-добрият футболист на планетата реши, че е време да се намеси.

Името му е Меси.

Лео хвърли убийствен пас на Жорди Алба сам срещу вратаря - 1:0.

После номер 10 изведе Неймар, който в 120-ата минута приключи интригата.

Междувременно Даниел Карисо също бе изгонен за Севиля.

Тимът на Унай Емери може да съжалява за изпуснат шанс, а клубът губи първи финал на турнир от 1954-а.

За периода Севиля спечели 7 мача за трофей (не се броят суперкупите, те не са част от турнир) и не загуби ни веднъж.

Барса вдига Купата на краля за 28-и път, а с дубъл се позлатява за шести - и втори пореден.