Световните шампиони бият рутинно на старта на големите първенства

Sportinglife 09:05 ч., 13 Юни 2016
0
995

Германия се появи на Евро 2016 с рутинно 2:0 над Украйна, както го прави обикновено на голям турнир.

Е, нямаше фанфари, на моменти дори украинците не бяха далеч и от равенството.

Това бе по-скоро шампионско представяне, с контрол и авторитет, отколкото нещо, на което да кажеш "уау", както е популярно във филмите.

Бундестима поведе с гол на Шкодран Мустафи преди почивката, но допусна четири чисти ситуации пред вратата на Мануел Нойер, който спаси две, а Жером Боатенг извади топката от голлинията при друга.

В добавеното време Бастиан Швайнщайгер вкара за 2:0 след контраатака, когато украинците бяха се втурнали да изравняват с всички сили.

През първото полувреме Германия определено имаше колебания и проблеми, особено с фланговите атака и статичните положения в отбрана.

След почивката Тони Кроос запретна ръкави и немците рядко даваха топката на съперника - 68:32 процента владеене.

Рекорд на първенството досега.

Украинците се умориха, германците не бързаха за никъде, просто контролираха нещата.

Те размениха 848 подавания в двубоя, като имаше периоди по над минута, в които топката не напускаше краката им.

Световният шампион отправи 8 удара в рамката на вратата, срещу 4 на противника.

Германия доказа - стартът е послание към останалите - "Тук сме".

Трябва да се върнем до Евро 2004, за да видим последния път, в който Германия не победи в дебютния двубой.

Тогава обаче Бундестима не спечели нито един мач.

След това за 12 години големи турнири, статистиката след победа на старта е: полуфинал (2006), финал (2008), полуфинал (2010), полуфинал (2012), титла (2014).