Лео подобри рекорда на Батистута, подаде и две асистенции за 4:0 над САЩ

Sportinglife 07:10 ч., 22 Юни 2016
0
1363

Лионел Андрес Меси изигра ролята на торнадо и мина през щата Тексас с унищожителна мисия.

Номер 10 изведе Аржентина на финал на Копа Америка след 4:0 над домакина САЩ пред натъпканите със 70 000 трибуни на стадиона в Хюстън.

Преди мача се говореше основно за рекорда по голове в историята на аржентинския тим, който Меси делеше с Габриел Батистута - по 54 попадения.

В Щатите пък преливаха заглавия за "Американската сокър мечта" за спечелване на турнира за първи път в неговата стогодишна история.

Меси се захвана за работа от първата минута.

Вихрена атака през центъра, накарала стадиона да млъкне, а американската защита да се паникьоса.

Корнер, асистенция с копване към Езекил Лавеци и 1:0. Трета минута.

После Лео изпусна да вкара, стреляйки над вратата.

След това удвои от пряк свободен удар, който бе толкова прецизен, че топката намери идеален ъгъл между горната и страничната греди, докосвайки напречната.

Попадението му се върти нонстоп по аржентинските канали от сутринта.

Гол №55 - рекорд!

Лео се усмихваше иззад доста голямата и леко червенееща брада, с която е покрито лицето му тези дни.

Американската мечта ли?

Никакъв шанс.

Гонсало Игуаин вкара за 3:0 в 50-ата минута и нататък бе забавление в синьо и бяло.

Меси можеше да грабне втори гол в последните минути, но гениално избра пас встрани към Игуаин, оставил го на празна врата - шах и мат.

Гол и две асистенции.

Общо - пет попадения и 4 голови паса в турнира, въпреки че едва в два от мачовете бе титуляр!

Аржентина е на финал, който за Меси е пети със страната му.

Загуби два на Копа Америка, един на световното, спечели олимпийския.

Ако вдигне трофея в неделя срещу победителя от Чили - Колумбия, Меси ще е на една купа от недопустимото - да е спечелил всичко, което може да се спечели.

Този трофей и световната купа (2018-а е последният му вероятно шанс) остават празните места в тази удивителна визитка.

В добавка, Аржентина най-накрая истински го обича.