Преди старта на Евро 2016 статистики и любопитни факти ни заливаха отвсякъде.

Кой е клубът с най-много представители на първенството?

Отговорът леко изненада - Ливърпул.

Цели 12 играчи от отбора на Юрген Клоп бяха вписани в списъците на евроучастниците.

Е, дойде време за анализ след груповата фаза и се оказва, че цялата тази "мръсна ливърпулска дузина" - по онзи стар филм, нали го помните, се класира в елиминациите!

Клоп вероятно не е много щастлив, след като това значи още скъпоценни дни без почивка за неговите футболисти, а съответно - по-дълга ваканция след Евро 2016 и нарушаване на подготовката за новия сезон на тези 12 човека.

Ето ги:

Натаниъл Клайн, Джеймс Милнър, Адам Лалана, Джордан Хендерсън и Даниел Стъридж - Англия

Клайн игра в третия мач в групата като десен бек, но титуляр за англичаните е Кайл Уокър.

Милнър се появи като резерва за няколко минути срещу Русия, Хендерсън игра от началото срещу Словакия, а Стъридж - едно полувреме при обрата срещу Уелс и после титуляр срещу словаците.

Лалана започна и трите мача от първата минута.

Не може да се каже, че някой друг от тях е безспорен в 11-те на Ходжсън.

Съперник: Исландия

Дани Уорд и Джо Алън - Уелс

Вратарят е резерва в клуба, както и в националния, но пази в първия мач при 2:1 над Словакия.

Джо Алън е два пъти играч на мача за уелсците - срещу словаците и с Русия.

Халфът е основна фигура в състава на Крис Коулмън.

Съперник: Северна Ирландия

Симон Миньоле, Дивок Ориги и Кристиан Бентеке - Белгия

И тримата не са титуляри, като Миньоле не може да измести Тибо Куртоа на вратата, а на върха на атаката засега сам играе Ромелу Лукаку.

И Бентеке, и Ориги, записаха минути в мачовете, но без да успеят да вкарат.

Съперник - Унгария

Мартин Шкъртел - Словакия

Капитан на отбора, играе доста стабилно на първенството, въпреки че е вече на години.

Ще напусне Ливърпул след Евро 2016, но засега си е играч на "червените" и влиза в "мръсната дузина".

Съперник - Германия

Емре Джан - Германия

И той е в компанията, въпреки че не е титуляр за Германия.

Не е влизал още на терена на Евро 2016, но може и да го направи - универсален е, може да играе поне на три позиции.

Съперник - Словакия

Куриозно, 11 от ливърпулските представители на турнира може да продължат на четвъртфинал.

Само един със сигурност няма как да го направи, защото Шкъртел и словаците или Джан и немците ще си тръгнат след прекия им сблъсък.