Песен надъхва Уелс и звездата Бейл за мача с белгийците

1183

Сред великите песни, които морето от червени фенове на Уелс пее из френските стадиони е Hen Wlad Fy Nhadau (Земя на дедите ми).

Класика.

Друга приканва "дракона да се събуди".

Е, от петъчния четвъртфинал срещу Белгия, в репертоара на уелската агитка може да се чуе вече и ново парче.

Ако дотогава набере достатъчна популярност.

"Гарет, Гарет", се казва песента, написана от Емет Кроули - лектор в музикалния факултет на Мадридския университет "Ел Сабио". И от съпругата му, която е от Коста Рика е автор на песен за вратаря на страната Кейлор Навас.

"Момчето от Кардиф работи здраво за мечтите си,

Той е отдаден и има всички условия да успее,

Дойде времето на предизвикателството и с мощ, сила и гордост,

Той ще освободи Дракона, ще изкара огъня му навън".

Това е част от текста на песента, а припевът гласи в превод (разбира се, текстът е доста по-ритмичен в оригинал, на английски):

"Гарет, Гарет, оръдието стреля, разкъсва света на парчета,

Гарет Гарет, всеки изстрел идва направо от сърцето".

Същевременно Бейл, който играе най-добрия футбол в живота си от година насам, е напълно спокоен преди мача с белгийците.

"Ние сме им "черна котка" - каза голмайсторът на отбора с 3 попадения на европейското. - Не успяха да ни победят в квалификациите, защо да имаме притеснения сега?" Наистина, в пресявките за Евро 2016 Уелс победи у дома с 1:0, а навън направи 0:0 с Белгия.

В добавка Гарет не пропусна да закачи стария враг Англия.

"А и освен това, спокойни сме - вече сме една стъпка напред от англичаните", с което разсмя репортерите на пресконференцията преди четвъртфиналите.